niedziela, 15 marca 2015

#2. KSIĄŻKA PT. "GWIAZD NASZYCH WINA"

Dzisiaj chciałabym Wam przedstawić cudowną książkę, która poruszy serce nawet najbardziej obojętnej osoby. A mianowicie chodzi mi o...
"Gwiazd naszych wina"

Książka opisuje życie chorej na raka tarczycy Hazel, która mimo przeciwności losu stara się być silna i nie użalać się nad sobą, po części godzi się ze swoją chorobą. Dzięki terapii, dostała kilka lat życia, ale ona sama nie patrzy na to w ten sposób, ponieważ twierdzi, że jej los został wypisany w dniu postawienia diagnozy i jest gotowa na to co wkrótce się wydarzy. Za namową rodziców udaje się na spotkanie grupy wsparcia na które jest pesymistycznie nastawiona. Jednakże poznaje tam pewnego młodzieńca Augustusa Watersa "Gusa", byłego koszykarza z amputowaną nogą. Zaprzyjaźniają się a sama bohaterka zaczyna patrzeć na świat z zupełnie innej perspektywy. Wkrótce między tym dwojgiem pojawia się uczucie i następuje nagły zwrot akcji... Koniecznie przekonajcie się sami co wydarzyło się dalej... :)
Przyznam się, że najpierw obejrzałam film, ale to dlatego, że trafiłam na niego całkiem przypadkowo i pomyślałam sobie, że będzie moim 'umilaczem' wieczoru, ale po obejrzeniu już rozglądałam się za kupnem książki i praktycznie jak większości przypadków film różni się od książki, dlatego najpierw przeczytajcie książkę, a potem ew. obejrzyjcie film, ponieważ aktorzy są prześwietni, zwłaszcza Hazel, która poruszyła moje serce na milion sposobów. 


Czytacie jakieś książki? Co ostatnio trafiło do Waszych łapek? :)11 komentarzy:

 1. czytałam książkę i oglądałam film, polecam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Może kiedyś się skusze na film i książkę ;D

  OdpowiedzUsuń
 3. no zaciekawiło mnie nie powiem :D moze i ja kiedyś sie skuszę
  http://www.carolinestylefashion.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Na pewno przeczytam książkę lub obejrzę film, a ja teraz czytam "Wyspę motyli" :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Oglądałam ten film na weekendzie, fenomenalny!!! ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie! Jeden z lepszych, które oglądałam :)

   Usuń
  2. tak, tak zgadzam się :)

   Usuń